Wymiana młodzieży z Freiburgiem

Już po raz trzeci Szkoła Języków Obcych „Bacalarus” we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu zorganizowała wymianę  szkolną z Berthold-Gymnasium we Freiburgu, renomowaną szkołą będącą jedną z najstarszych  w Europie (www.berthold-gymnasium.de).

 

Przed dziesięciu lafreiburg_rathaus_IMG_6737ty Berthold-Gymnasium obchodziło 750 rocznicę swojego istnienia. Do czasów obecnych pozostaje to szkoła łacińska, w której dalej nauczana jest łacina i greka. Jest szkołą znaną nie tylko w Niemczech, ale i na całym świecie. Freiburg natomiast jest przepięknym i zabytkowym miastem, położonym w południowo-zachodniej części Niemiec (www.freiburg.de). Jego usytuowanie w górach Schwarzwaldu oraz w niedalekiej odległości od granic ze Szwajcarią i Francją sprawia, że jest to bardzo atrakcyjna miejscowość pod względem turystycznym.

Wymiana nasza polega na corocznych wyjazdach grupy polskich uczniów ze szkół średnich do Freiburga, a następnie przyjazdu grupy niemieckiej  do Zamościa. Jej głównym celem jest integracja młodzieży z Polski i Niemiec oraz poznanie kultury i obyczajów naszych sąsiadów.

Założeniem wymiany jest pobyt uczniów w rodzinach swoich partnerów. Uczniowie polscy sami sobie ich wybierają na podstawie nadesłanych przez Niemców charakterystyk. Podczas pobytu w Niemczech realizowany jest specjalnie opracowany program, w którym uczestniczą razem uczniowie polscy i niemieccy. Składają się na niego: zwiedzanie najbliższego regionu oraz wycieczki górskie i turystyczne do Szwajcarii i Francji. Jeden dzień przeznaczony jest na wspólne zajęcia szkolne. Niedziela  zarezerwowana jest  do dyspozycji rodzin celem bliższego poznania się.

Podczas pobytu grupy niemieckich uczniów w Polsce zaplanowane są m.in. całodzienne wycieczki do Lublina, Kazimierza i Nałęczowa z rejsem statkiem po Wiśle oraz 2-dniowa wyprawa po Roztoczu z noclegiem w Krasnobrodzie i spływem kajakowym  po Wieprzu. Odbywają się również wspólne zajęcia szkolne.

 

Wzięcie udziału w wymianie wielu uczniów wspomina potem, jako jedno z najbardziej cennych przeżyć podczas szkoły średniej.

Obejrzyj zdjęcia…

 

Obejrzyj lipdub z naszej wymiany:

 Obejrzyj wywiady z uczestnikami wymiany:

Na skróty:

Od 23 lat przez języków świat – Ciebie też możemy poprowadzić do sukcesu!

Czytaj dalej...

Przygotowujemy do:

Szkoła Języków Obcych „Bacalarus”

ul. Jutrzenki 3, 22-400 Zamość
tel. 84 6391516
kom. 790 747 373

sekretariat@bacalarus.pl

Godziny otwarcia sekretariatu:
od pon. do pt. 10.00 – 18.00

Dyrekcja

Dyrektor:
Gabriela Manastyrska

kom. 515 160 099
dyrekcja@bacalarus.pl

telc   advantage

Konto bankowe:

Santander Bank Polska
47 1090 2688 0000 0001 1676 4003

Formularz kontaktowy