Zajęcia ze Stevem i Johnem

Nasi native speakerzy: Steve i John

W naszej szkole macie okazję do uczenia się języka angielskiego od nauczycieli, dla których jest on językiem ojczystym. Kanadyjczyk John Gliddon i Brytyjczyk Steve Taylor to znakomici lektorzy, którzy od wielu lat prowadzą zajęcia w Bacalarusie. Obydwaj ukończyli specjalistyczny kurs metodyczny TESOL (Teaching Englishto Speakers of Other Languages), jak również wiele szkoleń metodycznych.

Uważamy, że zajęcia z nativami oraz kontakt z tzw. „żywym językiem” na wyższych poziomach nauczania są wręcz niezbędne. Nikt tak dobrze jak oni nie zna języka potocznego, którego nie znajdziemy w podręcznikach. Native speakerzy najlepiej ocenią, czy dana wypowiedź ustna bądź pisemna nie brzmi sztucznie. Używają bowiem wyrażeń, idiomów, właściwych czasów, intonacji zdaniowej itp. w sposób naturalny oraz są wyczuleni na wszelkie niuanse językowe. Konwersacje z nimi pozwalają oswoić się z szybkim tempem mowy i różną wymową, dzięki czemu doskonalimy trudną umiejętność rozumienia ze słuchu.

Poza tym native speakerzy są chodzącą „żywą encyklopedią” –  znakomicie przekażą nam kwestie kulturowe, znają przecież masę ciekawych i przydatnych informacji dotyczących mentalności mieszkańców oraz życia w krajach, z których pochodzą.

I na koniec: zajęcia z obcokrajowcem są niezwykle mobilizujące do większego wysiłku. Z lektorem polskim możemy zawsze poratować się w razie niezrozumienia językiem polskim. Zajęcia z native speakerem to sytuacja podobna do pobytu za granicą. Tu nie da się pójść na łatwiznę i musimy  porozumieć się w języku angielskim, czyli zaktywizować całą naszą wiedzę i umiejętności, aby się skutecznie skomunikować.

Na skróty:

Od 23 lat przez języków świat – Ciebie też możemy poprowadzić do sukcesu!

Czytaj dalej...

Przygotowujemy do:

Szkoła Języków Obcych „Bacalarus”

ul. Jutrzenki 3, 22-400 Zamość
tel. 84 6391516
kom. 790 747 373

sekretariat@bacalarus.pl

Godziny otwarcia sekretariatu:
od pon. do pt. 10.00 – 18.00

Dyrekcja

Dyrektor:
Gabriela Manastyrska

kom. 515 160 099
dyrekcja@bacalarus.pl

telc   advantage

Konto bankowe:

Santander Bank Polska
47 1090 2688 0000 0001 1676 4003

Formularz kontaktowy