Certyfikaty językowe Cambridge English

Naszych uczniów przygotowujemy do zdawania prestiżowych i wymagających egzaminów językowych Cambridge English. SJO Bacalarus współpracuje z British Council w ramach egzaminacyjnego programu partnerskiego Addvantage, dzięki któremu nasza kadra korzysta m.in. ze specjalistycznych szkoleń, dzięki którym możemy optymalnie przygotowywać kandydatów do zdawania poszczególnych egzaminów.

Poniżej prezentujemy Państwu ogólny opis egzaminów.

Egzaminy dla dzieci

YLE – Young Learners English Tests – to propozycja Cambridge English Language Assessment dla dzieci w wieku 7 – 12 lat. Oferowany na trzech poziomach: Starters, Movers, Flyers, wprowadza dziecko w świat egzaminów, motywując je do dalszej nauki języka.

Więcej informacji znaleźć można na: www.britishcouncil.pl/egzaminy/cambridge-english/ktory-wybrac/egzaminy-dla-dzieci

Egzaminy dla młodzieży

KET for Schools, PET for Schools i FCE for Schools to międzynarodowe egzaminy Cambridge English Language Assessment polecane dla młodzieży w wieku 11 – 17 lat. Zagadnienia i ujęcia tematów są dopasowane do zainteresowań i doświadczeń tej grupy wiekowej. Certyfikat jest ważny bezterminowo, nie różni się niczym od tego w wersji standardowej (na certyfikacie widnieje informacja, że kandydat przystąpił do egzaminu KET, PET lub FCE) i jest uznawany przez te same instytucje rządowe, szkoły i przyszłych pracodawców.

Więcej informacji znaleźć można na: www.britishcouncil.pl/egzaminy/cambridge-english/ktory-wybrac/angielski-ogolny

Egzaminy dla dorosłych:

 • którzy zamierzają studiować lub pracować w języku angielskim – International English Language Testing System (IELTS)
  IELTS honorowany jest przez ponad 9 tys. instytucji na całym świecie, w tym prawie wszystkie uczelnie wyższe w Wielkiej Brytanii i ponad 3 tys. w Stanach Zjednoczonych, a wśród nich prestiżowe uczelnie Ivy League. Ponadto wykorzystywany jest także w procesach rekrutacyjnych przez firmy takie, jak: Coca Cola Inc, Emmerson Direct Communication, Shell International. Oferowany w dwóch modułach (w zależności od potrzeb kandydata): Academic i General Training, z częścią ustną w formacie 1 zdający: 1egzaminator. Wyniki IELTS, dostępne już 13 dnia od daty testu, opisane są na 9-cio stopniowej skali, dokładnie określającej poziom znajomości języka angielskiego osoby do niego przystępującej. Więcej informacji można znaleźć na: www.britishcouncil.pl/egzaminy/ielts
 • z języka angielskiego ogólnego
  Najpopularniejszymi w Polsce i na świecie egzaminami językowymi są egzaminy Cambridge English, dostępne zarówno w formie papierowej, jak i komputerowej (poza CPE):
  • KET – Cambridge English: Key (poziom podstawowy)
  • PET – Cambridge English: Preliminary (poziom ponadpodstawowy)
  • FCE – Cambridge English: First (poziom średniozaawansowany)
  • CAE – Cambridge English: Advanced (poziom zaawansowany)
  • CPE – Cambridge English: Proficiency (poziom biegłości językowej). Więcej informacji znaleźć można na: www.britishcouncil.pl/egzaminy/cambridge-english/ktory-wybrac/angielski-ogolny
 • z języka angielskiego biznesowego
  Egzaminy BEC – Business English Certificates – przygotowane przez specjalistów z Cambridge English Language Assessment, cieszą się międzynarodową uznawalnością wśród firm i instytucji. Dostępne są na trzech poziomach: Preliminary, Vantage i Higher. Więcej informacji znaleźć można na: www.britishcouncil.pl/egzaminy/cambridge-english/ktory-wybrac/angielski-biznesowy
 • z języka angielskiego prawniczego
  TOLES – Test of Legal English Skills – egzamin, przygotowany przez Global Legal English z myślą o prawnikach oraz studentach prawa, ocenia znajomość języka angielskiego prawniczego używanego w świecie handlu, prawa, i negocjacji. Oferowany na trzech poziomach: Foundation, Higher i Advanced. Więcej informacji znaleźć można na: www.britishcouncil.pl/egzaminy/zawodowe-uniwersyteckie/toles

Jak zapisać się na egzaminy oferowane przez British Council?

Kandydaci indywidualni rejestrują się online na wszystkie egzaminy Cambridge English i IELTS. Rejestracja na test TOLES i egzaminy dla dzieci YLE jest papierowa. W sprawie rejestracji na egzaminy zawodowe i uniwersyteckie prosimy o kontakt z British Council w Warszawie: exams@britishcouncil.pl lub +48 22 695 59 00.

Pełna lista terminów egzaminów Cambridge English i IELTS dostępna jest w wyszukiwarce egzaminów – ExamFinder.

Po zarejestrowaniu się na wybrany egzamin, każdy kandydat otrzymuje email z informacjami dotyczącymi płatności (cena egzaminu, termin wpłaty i dokładne dane bankowe).

Kandydaci zgłaszani grupowo przez szkoły lub inne instytucje mogą być rejestrowani na dwa rodzaje sesji egzaminacyjnych, jakie oferujemy:

sesję ogólnodostępną, dostępną dla każdego. Sesje otwarte organizowane są przez cały rok w 14 centrach egzaminacyjnych British Council w Polsce. Zgłaszani przez instytucję kandydaci zdają egzamin z innymi kandydatami indywidualnymi lub zapisanymi przez innych nauczycieli bądź szkoły. Egzamin odbywa się w pomieszczeniach zapewnionych przez British Council. Rejestracja grupowa na sesje otwarte jest dostępna tylko dla egzaminów w wersji papierowej.

sesję zamkniętą, organizowaną w siedzibie instytucji wyłącznie dla jej słuchaczy/pracowników. Administrację tego rodzaju egzaminu zapewnia nasze centrum egzaminacyjne. Jedyne warunki, jakie muszą być spełnione przez instytucję zamawiającą to: minimalna liczba kandydatów zapisanych na egzamin (min. 20 osób) oraz odpowiednie pomieszczenie, spełniające oficjalne wymogi sal egzaminacyjnych. Rejestracja grupowa na sesje zamknięta jest dostępna zarówno dla egzaminów w wersji papierowej, jak i komputerowej.

Rejestracja kandydatów odbywa się online na wszystkie egzaminy Cambridge English (poza testami YLE), organizowane zarówno w sesjach otwartych, jak i papierowych.

Rejestracja na egzaminy YLE jest papierowa.

Więcej o rejestracji grupowej znaleźć można na stronie British Council www.britishcouncil.pl

Na skróty:

Od 23 lat przez języków świat – Ciebie też możemy poprowadzić do sukcesu!

Czytaj dalej...

Przygotowujemy do:

Szkoła Języków Obcych „Bacalarus”

ul. Jutrzenki 3, 22-400 Zamość
tel. 84 6391516
kom. 790 747 373

sekretariat@bacalarus.pl

Godziny otwarcia sekretariatu:
od pon. do pt. 10.00 – 18.00

Dyrekcja

Dyrektor:
Gabriela Manastyrska

kom. 515 160 099
dyrekcja@bacalarus.pl

telc   advantage

Konto bankowe:

Santander Bank Polska
47 1090 2688 0000 0001 1676 4003

Formularz kontaktowy